Ja, med undertecknad, alltså.
Det var min kollega på tidningen Trollhättan 7 dagar, Kristina Stulken, som gjorde intervjun inför Fred så gyllene-släppet på fredag.
Och imorgon är det dags för Bohusläningen att intervjua mig.
Det är ytterst ovant att vara på den andra sidan, om man säger så. Jag brukar ju vara den som intervjuar, inte den som blir intervjuad.
Ville bara nämna det :).
Såg intervjun med dig i tidningen idag och det gjorde mig glad; alltid kul när nya svenska fantasyförfattare uppmärksammas. 🙂 Lycka till med boksläppet!
Tackar för ditt stöd!
Ja, två intervjuer den här veckan – i två olika kommuner – är ju inte så illa i samband med ett boksläpp.
Så nu är det bara att invänta ifall någon som läser den också recenserar den. Inte för att författare ska läsa recensioner på sina egna böcker, sägs det ju, men ändå. Lite nyfiken är man. Inte minst ifall någon tycker att Fred så gyllene är en läsvärd bok.